wtorek, 20 października 2015

Turkusowy salon z aneksem kuchennym

Źródło: kolaż

W poprzednim poście w zeszłym tygodniu pisałam o trzech wariantach układu tego samego mieszkania. Zgodnie z zapowiedzią, w tym tygodniu bardziej szczegółowa odsłona wariantu dla pary :) 

Na początku salon z aneksem kuchennym. 

W tym wariancie wykorzystałam takie zestawienie kolorystyczno-materiałowe:
turkusowy salon z aneksem kuchennym
Spokojną i elegancką, biało - beżową kolorystykę ożywiają turkusowe elementy. Ściana obok sofy pokryta jest łupanym kwarcytem o miękkim wykończeniu. Nad stołem i stolikiem kawowym znajdują się szklane lampy Eon (Italux). 
turkusowy salon z aneksem kuchennym
Obok dekoracyjnego stołu znajdują się podwieszana szafka a nad nią lustro. W tle aneks kuchenny oddzielony od części jadalnianej podwyższoną zabudową.
turkusowy salon z aneksem kuchennym
Podwyższona zabudowa przy aneksie to dodatkowe miejsce na blacie, które umożliwia schowanie dodatkowych sprzętów AGD czy organizera na przyprawy. Nad blatem - urocze płytki Megalos Mayolica (Dune).

turkusowy przedpokój
W części wejściowej są dwie szafy: jedna z frontami lustrzanymi, druga - z siedziskiem. Tapicerowana wnęka jest dostępna zarówno od strony wejścia jak i od części "salonowej". Dzięki temu strefa wejściowa jest dodatkowo doświetlona. 
Obok drzwi do sypialni znajduje się mała galeria fotograficzna. Ściana to świetne miejsce na wyeksponowanie zdjęć najbliższych oraz miejsc które są bliskie naszemu sercu. 

Tyle na dzisiaj :) W kolejnym poście - turkusowa sypialnia i łazienka. 1 komentarz:

  1. W takiej kuchni potrzeba dobrej organizacji i właśnie, powiedzcie mi, czy korzystacie też z różnego rodzaju pojemników w Waszej kuchni? Bo jeśli tak, to jestem bardzo ciekaw, jakie produkty możecie mi polecić. Myślę, że bardzo dobre można znaleźć sobie w ofercie na stronie https://seeyoo.pl/ . Wybierajcie, korzystajcie i zdecydujcie się na coś fajnego do Waszej kuchni. Lepiej wybierać dobre jakościowo produkty z tego względu na dłużej pozostaną w dobrej jakości, no i oczywiście będą dużo lepsze do tego, aby przechowywać w nich jedzenie. Chyba się skuszę!

    OdpowiedzUsuń