piątek, 9 marca 2018

Pokój dla chłopca na poddaszu

Dzisiaj przedstawiam pokój chłopca na poddaszu w dwóch odsłonach. Nasz bohater to 12-letni fan motorów. Jego ulubione kolory to szary i pomarańczowy.


Pokój dla chłopca na poddaszu
W pierwszym wariancie łóżko znajduje się pod skosem. Aby zwiększyć ilość miejsca do przechowywania obok łóżka przygotowano wnęki. Skos zdobi naklejka. 
Pokój dla chłopca na poddaszu
Naprzeciwko okna znajduje się duża szafa z frontami lustrzanymi, co powiększa optycznie przestrzeń. Obok szafy znajduje się regał wykonany na zamówienie z gradientową kolorystyką półek.
Pokój dla chłopca na poddaszu
Naprzeciwko łóżka znajduje się ściana z fototapetą i zamontowanym TV. Całość uzupełniają dodatki w postaci szarego dywanu z graficznym motywem oraz pomarańczowe siedzisko.


Drugi wariant charakteryzuje się innym ukłaem funkcjonalnym. Przestrzeń pod skosem została w całości przeznaczona na szafy. Ściana obok szafy została pomalowana farbą magnetyczną.
Pokój dla chłopca na poddaszu
Na ceglanej ścianie z TV znajdują się szafki/półki na książki i drobiazgi.  
Pokój dla chłopca na poddaszu
Za łóżkiem znajduje się tapicerowany zaplecek pełniący także rolę półki. Całość uzupełniają dodatki z graficznymi motywami. 
Pokój dla chłopca na poddaszu

3 komentarze:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podoba mi się to, że na planie od razu pojawiają się też rolety w oknach, ponieważ w takim pokoju na poddaszu jest to bardzo ważne i super, że można od razu sobie zerknąć, w jaki sposób takie rolety mogą wyglądać i które będą pasować. Po sam wybór odpowiednich rolet polecam udać się do profesjonalistów. Mnie bardzo pomogła firma https://www.agatarolety.pl/ , bo nie dość, że wszystko dobrali do moich oczekiwań, to jeszcze w razie jakichkolwiek problemów mogłem liczyć na pomoc i wsparcie z ich strony. Dzięki temu mam teraz rolety w 100% dopasowane.

    OdpowiedzUsuń
  3. Powiem szczerze ten projekt był inspiracją do stworzenia pokoju dla naszego synka :) Sporo koncepcji zastosowaliśmy i sprawdzają się w praktyce wyśmienicie. Meble do pokoju dziecka zamówiliśmy z https://www.meblezbajki.pl/, ponieważ polecono nam ten sklep i bardzo nam pasowały. Jesteśmy zadowoleni z efektu!

    OdpowiedzUsuń