wtorek, 8 stycznia 2019

Projekt mieszkanie w stylu industrialnym w Warszawie

W dzisiejszym poście zaprezentuję mieszkanie w stylu loftowym. Klientami była sympatyczna para lubująca się w podróżach i będąca właścicielami dwóch małych psów. Zgodnie z życzeniem inwestorów mieszkanie miało być monochromatycznie ale przytulnie i funkcjonalne. Poniżej efekty naszej współpracy.

industrialny salon
W salonie, podobnie jak w całym mieszkaniu, zakrólowały szarości i biele uzupełnione dodatkami w ciemniejszych barwach. Całość dopełniają metalowe elementy wystroju (mapa do wieszania zdjęć z podróży, żyrandol, kosz na poduszki/koce) oraz tekstylia w geometryczne wzory.
industrialny salon
Budżet nie był wysoki, więc w propozycji elementów wyposażenia znalazły się meble IKEA. Modułowe meble (np. regał i półki Kallax) świetnie nadają się do zaaranżowania w ciekawy sposób niewielkiej przestrzeni. 
industrialny salon
Świetnym dopełnieniem wnętrz industrialnych są elementy roślinne, np. ziezielenione gałęzie, ogrody w szkle czy rośliny doniczkowe jak palmy, bananowce czy monstery.
industrialna kuchnia
Kuchnia także jest bardzo zdyscyplinowana pod względem koloru. Ściana przy wejściu została pokryta farbą tablicowo-magnetyczną do sporządzania notatek i zostawiania wiadomości. Zabudowa kuchenna będzie wykonana na zamówienie. Pozostałe elementy zostały dobrane na podstawie oferty IKEA.
industrialna kuchnia
industrialna kuchnia
Industrialnego charakteru kuchni dopełnia ściana pokryta białą cegłą.
industrialna łazienka
Łazienka mimo prostej kolorystyki ma, moim zdaniem, całkiem radosny i świeży charakter. Mozaika na podłodze nawiązuje do produktu zastosowanego nad blatem kuchennym. W tej samej kolorystyce utrzymane są płytki ułożone w "jodełkę" na ścianie z wanną. Wnętrze ocieplają drewniane dodatki - rama lustra oraz blat.
industrialna sypialnia
Na koniec zatrzymajmy się w sypialni. Pierwsze skrzypce gra tutaj łóżko z ciemną metalową ramą oraz pasującymi stolikami nocnymi (IKEA). Nawiązują do niego także oprawy metalowe oprawy oświetleniowe - kinkiety i żyrandol.
industrialna sypialnia
Tuż przy wejściu, na boku szafy ubraniowej, znajduje się regał na książki. Dzięki temu niewielkie wnętrze jest ciekawsze i bardziej funkcjonalne.
industrialna sypialnia
Industrialny charakter wnętrza podbija zabudowa TV, wykonana z płyty g/k malowanej farbą imitującą beton uzupełniona o drewnioną wnękę na sprzęt RTV. 

3 komentarze:

  1. Piękne wnętrza. Jednak do sypialni wybrałabym bardziej taką posiel: https://dekorativa.pl/27-premium :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny styl! Idealnie coś takiego mi się podoba, więc chętnie zainspiruję się wszystkimi propozycjami. Jeśli chodzi o meble, to kilka swoich faworytów już mam, ponieważ na stronie https://designtown.pl/ znalazłem meble, które w idealny sposób będą pasowały do takich wnętrz. Ogólnie na początku zastanawiałem się nad pomocą architekta, ale niestety nie mam takich funduszy i mogłoby nie starczyć mi pieniędzy na wszystkie pomieszczenia, dlatego w jakiś sposób muszę ze wszystkim poradzić sobie sam. Nie powinno być z tym problemów.

    OdpowiedzUsuń